Warsztaty 30.03.2016 r.

aktualnosci_15.04

30 marca odbyły się pierwsze z 10 warsztatów, których celem jest wypracowanie nowej Strategii Miasta Poznania. Nad wizją Poznania i celami strategicznymi dla miasta pracują razem mieszkańcy, społecznicy, przedstawiciele biznesu i urzędnicy miejscy. Warsztaty potrwają do końca maja.

Jaka jest rola miasta, czego od samorządu oczekujemy jako mieszkańcy? Na te i wiele innych pytań szukali odpowiedzi uczestnicy warsztatów zorganizowanych w środę w Urzędzie Miasta Poznania. Spotkanie było pierwszym z cyklu wiosennych warsztatów, adresowanych do poznaniaków.

– Jestem rodowitą poznanianką i obserwuję, jak miasto rozmawia ze swoimi mieszkańcami. Zauważam progres na tej płaszczyźnie. Konsultacje zaczyna się prowadzić odpowiedzialnie, głos obywateli jest brany pod uwagę. Miasto nie upiera się przy swoim stanowisku, a mieszkańcy nie wychodzą z konsultacji poirytowani. Trzeba ten efekt wzmocnić – przekonywała Monika Danelska, radna miejska, która także wzięła udział w pracach nad strategią.

Aktualizacja strategii została podzielona na kilka etapów. Jednym z nich są szeroko zakrojone konsultacje społeczne, prowadzone w formie warsztatów. Opracowanie strategii zostało zaprojektowane w taki sposób, aby na każdym jego etapie mogli uczestniczyć w nim mieszkańcy. Dodatkowo będzie on wsparty udziałem ekspertów, przedstawicieli organizacji, a także specjalistów ze świata nauki.

Kolejne spotkania zaplanowane są na kwiecień i maj. Do udziału w pracach Miasto zaprasza wszystkich mieszkańców Poznania, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, pracowników samorządowych oraz przedstawicieli świata nauki.