Warning: Use of undefined constant exclamation_icon - assumed 'exclamation_icon' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /autoinstalator/wordpressplus/wp-content/themes/strategia_poznan-child/page-spolecznicy.php on line 25

Warning: Use of undefined constant separator_line - assumed 'separator_line' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /autoinstalator/wordpressplus/wp-content/themes/strategia_poznan-child/page-spolecznicy.php on line 28

Interpretatorzy

Prof. dr hab. Witold Orłowski

Prof. dr hab. Witold Orłowski – Główny doradca ekonomiczny PwC Polska. Specjalizuje się w problematyce transformacji gospodarczej i integracji europejskiej Europy Środkowej i Wschodniej. Dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel Niezależnego Ośrodka Badań Ekonomicznych NOBE. Członkiem Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów, Specjalny Doradca Komisji Europejskiej, wiceprzewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie. W latach 2001-05 był doradcą ekonomicznym Prezydenta RP, a w latach 2009-10 członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Autor 9 książek, ponad 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet.

separator

Wojciech Eichelberger

Wojciech Eichelberger – Psycholog, psychoterapeuta i trener. Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) założonego w 2004 w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. Współtworzył nowatorski Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości. Uczestniczył w tworzeniu Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, renomowanej i pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia działającej nieprzerwanie od 1978 roku. Autor i współautor wielu popularnych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości.

separator

mgr inż. arch, MA, Anna Krenz

mgr inż. arch, MA, Anna Krenz – artysta, teoretyk kultury, dziennikarz, z wykształcenia architekt. Ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Poznańskiej oraz uzyskała tytuł Magistra (MA) w dziedzinie Energy, Environment & Sustainable Design w Architectural Association w Londynie. Od 2001 roku współpracuje z duńskim centrum energii odnawialnych Folkecenter for Renewable Energy przy projektach dotyczących zrównoważonego rozwoju. Prowadzi wykłady na całym świecie i pisze na tematy poświęcone zagadnieniom architektury, aspektów społeczno-kulturowych miast czy ekologii. Od 2007 do 2009 roku była redaktor naczelną magazynu o designie „VOX Design” a w następnych latach była redaktor naczelną magazynu „re:design“. Od lat współpracuje i pisze dla magazynów jak „Czas Kultury“, „Architektura & Biznes” czy „ARCHITEKTURA – Murator”. W latach 2000-2002 była członkiem kobiecego studio projektowego Sinus_3, którego działalność obejmowała architekturę i zagadnienia projektowania przestrzeni publicznych.  Anna Krenz wystawia swoje prace na indywidualnych i grupowych wystawach, w Niemczech, Polsce i na świecie. W latach 2003 do 2012 roku razem z Jackiem Slaskim prowadziła Galerię ZERO w Berlinie, w której odbyło się ponad 100 wystaw, koncertów i happeningów, prezentujących artystów zarówno z Polski, Niemiec jak i ze świata.

separator

Paweł Potoroczyn

Paweł Potoroczyn – polski menedżer kultury, dziennikarz, publicysta, przedsiębiorca i dyplomata. Od 2008 dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza. Pracował w Konsulacie Generalnym RP w Los Angeles jako konsul ds. kultury. W 2000 objął funkcję dyrektora Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, a pięć lat później analogiczne stanowisko w Londynie. Był pomysłodawcą m. in. wspólnego koncertu Adama Makowicza i Leszka Możdżera w Carnegie Hall w 2004, płyty Habakuka pt. „A ty siej” z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, producentem płyty Passagalia EMI 2007 zespołu The Poise Rite oraz występu tej grupy na festiwalu Glastonbury. W 2014 roku został nominowany do Nagrody Literackiej Nike oraz do Nagrody Literackiej Gdynia za debiutancką powieść Ludzka rzecz. Członek-założyciel Lincoln Center Global Exchange w Nowym Jorku.

separator

dr Monika Matusiak

dr Monika Matusiak – Dyrektor Centrum Polityk Publicznych, Spółka Celowa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ekspert Banku Światowego ds. strategii RIS3 (inteligentnych specjalizacji). Krajowa Grupa ds. Inteligentnych Specjalizacji. Wieloletni wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zajmuje się problematyką rozwoju klastrów, regionalnych systemów i strategii innowacji oraz strategicznym planowaniem rozwoju. Jest absolwentką Szkoły Klastrów organizowanej przez Harvard University Institute of Competitiveness oraz IESE Business School.